Aktualności

Statystyki wyjazdów w 2017 roku

Interwencji ogółem - 37

Pożary - 7

Miejscowe zagrożenia - 21

Zabezpieczenie imprez masowych - 5

Alarmy odwołane przez PSK - 2

Brak wyjazdu do interwencji - 2

 

Zeszłoroczne statystyki dobitnie przedstawiają, że Nasza OSP nie tylko wyjeżdża do pożarów. Większość zdarzeń to miejscowe zagrożenia (wypadki drogowe, usuwanie skutków nawałnic, zabezpieczenia rejonu miasta itp.), które stanowią większość zeszłorocznych interwencji. Poprzedni rok był przełomowy dla Naszej Jednostki, ponieważ dzięki zakupowi dużej ilości sprzętu oraz bardzo dobremu wyszkoleniu naszych strażaków, pod względem ilości ilości interwencji plasujemy się w czołówce straży z naszego powiatu.

Serdeczne podziękowania strażakom, którzy brali udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych, jak również Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim za współprace podczas akcji.Cieszymy się, że Dyspozytorzy z Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wodzisławiu Śląskim docenili wyszkolenia i zaangażowanie naszych strażaków, coraz częściej alarmują Naszą Jednostkę.

Informacje

 

Sprawy bieżące

31.05.2019 Najtwardszy Strażak Powiatu. Gosław Sport Center godz.15.00.Zawody w trakcie Festynu organizowanego prze Państwową Straż Pożarną.

05.06.2019 Pokazy dla dzieci w trakcie festynu w Przedszkolu Publicznym nr. 2.

29.06.2019 W KP PSP szkolenie z zakresu Pierwszej Pomocy dla strażaków z jednostek poza KSRG.